Blog – lista wpisów

JAKÁ BY MĚLA BÝT ZDRAVOTNÍ OBUV? 0
JAKÁ BY MĚLA BÝT ZDRAVOTNÍ OBUV?

Obuv by měla být vždy dobře padnoucí, ať už se jedná o sportovní obuv nebo žabky. Tím spíše je při práci ve stoje nezbytná dobře padnoucí obuv. Zvláštní pozornost by tomu měli věnovat pracovníci ve zdravotnictví - lékaři, zdravotní sestry, ošetřovatelé nebo lékárníci. Na cestách tráví několik i více hodin bez odpočinku. Proto se musí vybavit správnou obuví. Dobře padnoucí zdravotní obuv jistě zlepší jejich pracovní komfort a nezpůsobí jim žádné nepohodlí.

Přečtěte si více »
SUKNĚ - TŘÍDA A POHODLÍ V JEDNOM 6
SUKNĚ - TŘÍDA A POHODLÍ V JEDNOM

Až do 20. let 20. století byly kalhoty v dámském šatníku vzácností. Dříve byl totiž tento oděv vyhrazen výhradně mužům. V dnešní době se však sukně často objevují v dámských šatnících a mohou mít různé střihy: mini, midi nebo maxi. Přestože kalhoty nijak neubírají na ženskosti, dámy se stále častěji vracejí ke svým starým zvykům a jako součást pracovního oblečení volí sukně. Nabídka sukní na trhu je tak široká, že si každá žena najde ten správný střih.

Přečtěte si více »
ODĚVY PRO STUDENTY STRAVOVACÍCH ŠKOL 0
ODĚVY PRO STUDENTY STRAVOVACÍCH ŠKOL

Volba profesní dráhy v mladém věku často způsobuje velký stres. Ať už se však každý student vydá jakoukoli cestou, měl by se na své budoucí povinnosti co nejlépe připravit. Ať už se jedná o budoucí lékaře nebo jiný zdravotnický personál, uniformovaný personál nebo jiné osoby, které budou v práci nosit specifický oděv, měli by si na něj zvyknout co nejdříve. Nejinak je tomu i u personálu stravovacích služeb. Z tohoto důvodu by měl mít každý student gastronomické školy oděv, který v jeho profesi prokazuje především čistotu. Je však profesionální oblečení v gastronomických školách během výuky tak nezbytné?

Přečtěte si více »
VZOROVANÉ ZÁSOBY A KUCHAŘSKÉ ZÁSTĚRY 0
VZOROVANÉ ZÁSOBY A KUCHAŘSKÉ ZÁSTĚRY

Jak je oblečení důležité, by měl vědět každý, komu záleží na pozitivním názoru okolí. V každodenním životě i na pracovišti hraje oblečení velmi důležitou roli nejen při vyjadřování charakteru člověka, ale také při vyvolávání pozitivních emocí a asociací. Z tohoto důvodu je vhodné volit oděvy s různými zajímavými motivy. Nejinak je tomu i v případě gastronomických oděvů. Vynikajícím příkladem jsou ozdobné kuchařské pažby a zástěry s různými barevnými vzory. Kde je lze úspěšně použít?

Přečtěte si více »
Z jakých látek by měly být vyrobeny zdravotnické oděvy? 0
Z jakých látek by měly být vyrobeny zdravotnické oděvy?

 

Lékařské oděvy jsou velmi specifickou kategorií oblečení. Zástěry, blůzy nebo bundy určené pro zaměstnance v tomto odvětví musí přece splňovat hygienické normy. Oděvní prvky tohoto druhu by měly především pomáhat udržovat sterilní podmínky - v nemocnicích nebo lékařských laboratořích je hygiena naprostou nutností. Nezapomínejte však na pohodlí personálu, který pomáhá nemocným pacientům. Stává se, že lékaři a sestry mají službu i několik desítek hodin. V tomto případě je nesmírně důležité zajistit maximální ochranu i odpovídající pohodlí. Není těžké odhadnout, že v takto obtížných podmínkách se vybírají jen ta nejlepší řešení. V dnešním příspěvku se podíváme na látky používané k výrobě zdravotnických oděvů. Které z nich jsou vhodné pro použití v nemocnicích a léčebných centrech?

Přečtěte si více »
Jak má vypadat oblečení šéfkuchaře? 0
Jak má vypadat oblečení šéfkuchaře?

 

Povolání kuchaře je zodpovědná a velmi náročná práce. Navzdory zdání se nejedná o snadný kus chleba - jde o mnohahodinovou práci ve stoje, která vyžaduje značnou vytrvalost a fyzickou sílu. Ani několik hodin ve vlhku a vysokých teplotách neusnadňuje práci pracovníkům v kuchyni. V této profesi se často mechanicky provádějí namáhavé úkony, jako je krájení zeleniny nebo porcování masa. Nejhorší úkoly samozřejmě padají na bedra pomocníků v kuchyni, ale to neznamená, že kuchař jen stojí nad pánví nebo hrncem. Je také nutné přebíhat mezi pracovišti a přenášet těžké hrnce a spotřebiče. Práce v takto náročném prostředí vyžaduje přísné dodržování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví a naprostou hygienu. Z tohoto důvodu se od pracovníků v kuchyni očekává, že budou nosit vhodné oblečení, které splňuje specifické požadavky. Jaké prvky oblečení by měl profesionální kuchař nosit? Odpověď najdete v tomto příspěvku.

Přečtěte si více »
Co tvoří kompletní lékařskou uniformu? 0
Co tvoří kompletní lékařskou uniformu?

Nemocnice a zdravotnická zařízení mají specifická, často přísná pravidla. Základem je udržení hygieny a sterility na nejvyšší možné úrovni. Z tohoto důvodu je téměř každý zaměstnanec povinen nosit kompletní zdravotnický oděv. Naštěstí se nejedná o nepohodlné kombinézy, které těsně zakrývají tělo, ale o moderní oblečení navržené pro pohodlí lékařů a sester. Jaké prvky tvoří lékařskou uniformu a jak by měly být vybrány?

Přečtěte si více »
Historie a specifika chirurgického oděvu 0
Historie a specifika chirurgického oděvu

Historie a specifika chirurgického oděvu

Moderní medicínu si lze jen těžko představit bez operací a chirurgických zákroků. Do našeho povědomí se natrvalo vryl obraz lékařů v zeleném nebo modrém oblečení, kteří se sklánějí nad operačním stolem, nejlépe v doprovodu asistentů podávajících nástroje a nářadí. Čím vším musela chirurgie projít, aby se dostala do současného stádia vývoje? Jaký je původ výrazné barvy operačních plášťů lékařů? To se dozvíte v tomto příspěvku!

Přečtěte si více »
Jak se má fyzioterapeut oblékat 10092
Jak se má fyzioterapeut oblékat

Povolání fyzioterapeuta je nepochybně náročná práce. Fyzioterapeuti musí mít nejen rozsáhlé znalosti o lidském těle, ale také být fyzicky zdatní a mít správný přístup k pacientům a mezilidské dovednosti. Fyzioterapeuti přece tráví většinu své pracovní doby v přímém kontaktu s jinými lidmi. Fyzioterapeuti musí být také trpěliví - rehabilitace je obtížný a obvykle bolestivý proces, který někteří pacienti nemusí chtít podstoupit. Měl by specialista, který se podílí na navracení pacientů do plného zdraví, nosit mimo jiné specializovaný lékařský oděv?

Přečtěte si více »
Jaká obuv je vhodná do nemocnice? 0
Jaká obuv je vhodná do nemocnice?

O oblečení lékařů a zdravotních sester jsme toho na našem blogu napsali již mnoho. Nejrůznější zástěry, pláštěnky a lékařské haleny jsou koneckonců základem nemocniční módy. Jsou to praktické oděvy, které nejen odlišují zdravotnický personál od pacientů, ale také zajišťují náležité pohodlí, volnost pohybu a ochranu. Je však třeba poznamenat, že pro pohodlí lékařů a sester ve službě je stejně důležitá správná obuv. Jakou obuv byste si měli vybrat pro práci v nemocnici?

Přečtěte si více »
Co si vzít na sebe během pobytu v nemocnici? 0
Co si vzít na sebe během pobytu v nemocnici?

Medicínské studie jsou tvrdým oříškem. Ať už studujete na lékaře, fyzioterapeuta, porodní asistentku nebo zdravotní sestru, množství znalostí, které musíte získat, je obrovské. Zkoušky jsou velmi obtížné a proces školení trvá mnohem déle než u většiny ostatních kurzů. Počáteční období studia je věnováno především studiu a skládání testů. Po prvním roce naštěstí přichází vytoužená přestávka v podobě stáží. S tím souvisí i nutnost nákupu zdravotnického oblečení.

Přečtěte si více »
Které laboratoře nosí specializované oblečení? 0
Které laboratoře nosí specializované oblečení?

Laboratoře si obvykle spojujeme se skleněnými lahvičkami a baňkami různých velikostí, pokusy a skupinkou výzkumníků v bílých pláštích a ochranných brýlích. Svým způsobem je tato představa správná, protože velká část těchto zařízení jsou fyzikální, biologické nebo chemické laboratoře, kde se skutečně provádí výzkum, lékařské analýzy a experimenty. Existuje však mnohem více typů laboratoří, než by se mohlo zdát. Rozlišujeme tedy průmyslové laboratoře, které mohou mít i podobu obrovských hal, měřicí laboratoře, analytické laboratoře a laboratoře používané pro sociální výzkum. Všechny mají jedno společné - téměř všechny používají specializované oblečení.

Přečtěte si více »
Jak by se měli pracovníci cateringu oblékat? 0
Jak by se měli pracovníci cateringu oblékat?

Restaurace byly vždy spojovány s elegancí a šikem. Luxusní podniky, které nabízejí vytříbené pokrmy, vyžadují, aby se jejich hosté oblékali přiměřeně sofistikovaně, stejné požadavky však platí i pro zaměstnance. Ve špičkových stravovacích zařízeních musí být číšníci a baristé elegantně oblečeni a tento dress code platí i pro kuchaře a pomocníky v kuchyni. V dnešním textu se proto podíváme na zaměstnance restaurací a všech stravovacích zařízení - co by si měli oblékat, aby v práci vypadali co nejlépe?

Přečtěte si více »
Jak se má kosmetička oblékat? 8
Jak se má kosmetička oblékat?

Oblíbené rčení říká, že knihu nelze posuzovat podle obalu. Vzhled je však důležitou součástí image. Lidi, které jsme právě potkali, posuzujeme převážně podle vzhledu. Dobrý první dojem ale uděláte jen jednou, že? Jednou z profesí, kde je nesmírně důležité udělat dobrý dojem na klienty, je kosmetička. Jak by se měl představitel této profese prezentovat?

Přečtěte si více »
Povolania, pri ktorých sa používa špecializované oblečenie 0
Povolania, pri ktorých sa používa špecializované oblečenie

Po tisíce let bylo oblečení jedním ze způsobů, jak vyniknout. Jinak se oblékal plebs a nejchudší lidé, jinak aristokracie a nejbohatší vrstvy společnosti. Obchodníci a řemeslníci si také vybírali oděvy jiným způsobem. Uniformy jsou již stovky let normou, především pro zástupce profesí spojených se službou úřadům. Osud specializovaných oděvů byl samozřejmě jiný. Přestože se například lékaři oblékali specifickým způsobem již ve starověkém Řecku, uniformy byly v armádě zavedeny až v 16. století. Dnes jsou uniformy a stejnokroje spojovány především s armádou, policií, hasiči nebo zdravotnictvím. Ukázalo se však, že speciální typy oděvů používá více profesí, než byste si mysleli. Podívejme se na několik z nich.

Přečtěte si více »
Na co se zaměřit při výběru zdravotnického oblečení? 0
Na co se zaměřit při výběru zdravotnického oblečení?

Na co se zaměřit při výběru zdravotnického oblečení?

Zdravotnické oblečení je základním vybavením každého zdravotnického pracovníka. Většina personálu tráví v jednom oblečení často i několik hodin. Pokud je to nepříjemné, nálada takového člověka se automaticky prudce zhorší. Na druhou stranu musí oděv zaměstnance také dostatečně chránit před nebezpečím ze strany pacientů a prostředí (nemluvíme zde pouze o bakteriích nebo špíně, ale také o práci s nebezpečnými nástroji). Skloubit pohodlí a bezpečnost není snadné. Proto se vyplatí vědět, co je třeba při nákupu zdravotnického oblečení zohlednit.

Přečtěte si více »
Kuchařský oděv - co byste o něm měli vědět? 6
Kuchařský oděv - co byste o něm měli vědět?

Kuchařský oděv - co byste o něm měli vědět?

Představíme-li si povolání kuchaře, zdaleka si nepředstavujeme člověka, který připravuje vynikající pokrmy v teplácích nebo mikině. Takové chování by mistři jako Gordon Ramsay jistě odsoudili a považovali by ho za neprofesionální. Kuchař by měl dbát na svůj vzhled, ale také se zaměřit na pohodlí a bezpečnost. Proto bylo vynalezeno oblečení pro kuchaře.

Přečtěte si více »
Záleží na barvě lékařského oděvu? 0
Záleží na barvě lékařského oděvu?

Záleží na barvě lékařského oděvu?

Každý, kdo alespoň jednou navštívil nemocnici, zdravotní středisko, lékárnu nebo jiné zdravotnické zařízení, se mohl přesvědčit, že personál nemusí nutně připomínat anděly oděné v bílém rouchu. Bílá barva je totiž známkou sterility, a proto donedávna nosili takové zástěry pouze lékaři. Trendy se však mění a cílem je, aby se personál cítil pohodlněji a pacienti byli v těžkých chvílích klidnější. Proto bylo rozhodnuto zavést různé vzory a barvy zástěr.

Přečtěte si více »
Zdravotnický oděv - je povinný? 0
Zdravotnický oděv - je povinný?

Zdravotnický oděv - je povinný?

Když přijdete do nemocnice, zdravotního střediska nebo lékárny, pravděpodobně neuvidíte personál oblečený jako hlavní hrdina seriálu Dr. House. Sportovní, ležérní oblečení není podle polských zákonů povoleno. A to z dobrého důvodu. Podmínkou je použití lékařského oděvu, který byl zajímavý již ve starověku. Faktem je, že v té době nebyla rozvinutá v takové míře jako dnes, ale přesto byla pro Řeky určitým vyznamenáním.

Přečtěte si více »
Jak se oblékají zdravotní sestry? 7
Jak se oblékají zdravotní sestry?

Jak se oblékají zdravotní sestry?

Ve většině nemocnic obvykle vládne bílá barva lékařského oblečení, proč? V průběhu let nosila většina zaměstnanců nemocnice bílou barvu lékařského oblečení, protože byla nejvíce spojována s nemocnicí, nemocí a utrpením. Od několika let však zdravotnický personállékaři a zdravotní sestry začali nosit barevnější zdravotnické oblečení a veselejší oděvy, takže bílá barva v současné době nepřevládá v každé nemocnici. Sestry se nejčastěji oblékají do zdravotnických mikin s potiskem v různých barvách, ale v posledních letech byl zaznamenán nový trend, kterým je zdravotnické oblečení v podobě vzorkované lékařské halenky a lékařské kalhoty, takzvané pláště, ze kterých se vytvářejí krásné barevné lékařské soupravy. Toto oblečení je výsledkem větší svobody zaměstnanců a poměrně důležitého prvku omezeného financování ze strany státních zdravotnických zařízení. Zdravotničtí pracovníci nedostávají mnoho finančních prostředků, které stačí na poměrně základní zdravotnickou uniformu a musí jim vydržet po dlouhou dobu. Proto se většina lékařů a zdravotních sester rozhoduje pro soukromý nákup, a protože je to soukromý nákup, proč si nekoupit barevnou lékařskou uniformu nebo zástěru. Naprostá většina zdravotnických zařízení již nepředepisuje jednotné oblečení. 

Přečtěte si více »
nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium